Kolej Teknolojisi

TEKNOLOJİK OKUL

Topkapı sur Koleji eğitim ve öğretimde teknolojiyi etkin biçimde kullanır. Tüm dersliklerimizde multimedya destekli interaktif eğitime olanak tanıyan akıllı tahta, projeksiyon cihazları ve sabit bilgisayarlar bulunmaktadır. Dersliklerin tümü internet erişimine açıktır.

Bilgi erişim merkezi olarak donanımlı hale getirilen kütüphanemizde de öğrencilerimiz bağımsız bilgisayarlar, hızlı internet ve yüksek teknolojik donanımın tüm avantajlarını kullanabilmektedir. Benzer biçimde seminer salonlarımız da modern internet, ses ve görüntü teknolojisi ile donatılmıştır TEMİZ OKUL

Topkapı sur Koleji öğrencilerinin sağlığını her şeyden önde tutmakta, temizlik ve hijyen ile ilgili önlem ve politikalarını bu prensibe göre belirlemektedir. Okullarımızdaki hijyen yönetimi, halk sağlığı uzmanları tarafından HACCP ( Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları) standartlarına uyumlu olarak denetlenmektedir. Düzenli olarak okulun çeşitli birimlerinden mikrobiyolojik numuneler alınarak incelenmektedir.

Bu kapsamda:

1. Yemek ve beslenme hizmetlerinin, üretimden servise kadar tüm süreçleri kontrol edilmekte; aşçı ve servis görevlilerinin ellerinden haftada bir mikrobiyolojik numune alınarak hijyen kontrolü yapılmaktadır.

2. İçme suyu, havuz suyu, kullanma suyu analizleri, haftada bir kez mikrobiyolojik numunelerle yapılmaktadır.

3. Tuvaletlerde tüm noktalar kuvvetli dezenfektanlar ile günlük olarak temizlenmekte ve hijyen sağlanmaktadır.

4. Okuldaki tüm ıslak ve kuru zeminler dezenfektan maddelerle temizlenir

IMG_1133